How to Win Friends and Influence People, CARNEGIEEE

Postanowiłam zacząć tegoroczny challenge od książki, która może mi się przydać w nowej pracy. Bo któż nie chciałby zacząć nowego rozdziału w życiu od przypływu nowych ludzi z którymi można… robić różne rzeczy? nie wiem. Co się normalnie robi z przyjaciółmi? Bo to już nie było opisane.

Ta książka kłóci się ze wszystkim, co do tej pory robiłam. Nigdy nie szczędzę ludziom przytyków, za to pochwał – jak najbardziej. Carnegie mówi że tak być nie powinno. Bo żeby “zjednać sobie ludzi” trzeba robić kompletnie odwrotnie. I to na pierwszy rzut oka brzmi jak straszny bullshit, bo przecież każdy inteligentny człowiek się zorientuje, że mówisz to po to żeby coś z niego wyciągnąć i tak nie myślisz. Ale Carnegie tłumaczy, że to właśnie nie o to chodzi. Że masz sobie znaleźć w tym człowieku punkt który naprawdę doceniasz (a najlepiej jeżeli on też jest z niego dumny) i w ten sposób nawiązać nić porozumienia.

Dodatkowo są też przepisy na manipulację. Co prawda autor na każdym kroku podkreśla, że rozmówca też ma z tego coś wynieść, wszystko ma być szczere tylko masz się bardziej otwierać na ludzi, ale nie mogę przestać myśleć o tym, jak przeczytanie tej książki w młodości wpłynęło na rozwój emocjonalny mojego Dudziaczka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s