No country for old men

Ojeżu jakie to jest południowe. Widzisz/czytasz o tych ludziach i zdajesz sobie sprawę że poza powikłaniami genetycznymi nie ma żadnego powodu żeby byli głupsi, no ale BŁAGAM. Pisanie “couldnt of” zamiast “couldn’t have” przez całą książkę, a w filmie ciężkie południowe akcenty w żaden sposób nie przyczyniają się do tego, że zaczynasz tych bohaterów szanować.

No i kurde, obejrzałam film, przeczytałam książkę i nadal nie wiem o czym było to cholerstwo. Dlaczego to nie jest kraj dla starych ludzi? Bo czasy się zmieniają? Bo wcześniej szeryf nie musiał chodzić ze spluwą, a teraz nagle pojawia się 15 trupów? No ale to nie prawda, chyba. Bo zdaje się że wcześniej prawo było łagodniejsze po prostu. Plus ten wujek podaje mu przykład w pewnym momencie, że jednak wcześniej też nie było za ciekawie.

No i co za wstawka wojenna? Kompletnie z dupy. Bla bla bla, głębsze wejrzenie w to dlaczego on sie zachowuje tak jak się zachowuje? No nie do końca. Bo zachowuje się dokładnie tak jak ktoś, kto jest szeryfem od prawie 40 lat powinien się zachowywać.

Jeszcze kilka dodatkowych słów o filmie: trochę szkoda, że zmarnowałam swój Braciokoenowski slot na ten film, który był absolutnie najwierniejszy książce jak się da. Co prawda zaczęłam piszczeć jak ogarnęłam, że to stąd jest mem

https://imgflip.com/readImage?iid=24266667

a Javier Bardem jest absolutnie wspaniały, no ale mogłabym poznać nową historię, która dla odmiany miałaby sens.

A no i jeszcze chwilka płakania, bo głupi Cormack i oczywiście jak się już trzymać w 100% książki to się trzymać, no ale o ile większość scen przez to, że z interpunkcją jest trochę na bakier była dość senna i nierealistyczna, tak w momencie kiedy komuś coś się stało i ma coś rozwalone albo wystaje mu skądś kość to nagle przechodzimy do hiper-realizmu i można się szczegółowo dowiedzieć jak ktoś sam opatrywał sobie ranę wydłubując z niej wcześniej jakieś fragmenty czegoś. Do tej pory jest mi niedobrze jak o tym pomyślę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s