Wojna i Pokój

Jaaaaaaa….czego w tej książce nie było lol.

Serio nie wiem od czego zacząć, tu było wszystko. Powieść. usytuowana jest w fenomenalnym okresie wojen Napoleońskich. Przekrój przez całą niemal rosyjską arystokrację. Postacie, którym się. kibicuje i postacie, których się nienawidzi. Tu po prostu jest wszystko. Epickie sceny batalii i rozterki miłosne, małżeństwa, rozwody, kariera, rozterki moralne, samodoskonalenie się… ot miniatura życia.

Żeby jednak nie było za słodko: o ile pierwszy tom jest fenomenalny, o tyle poziom systematycznie spada i na koniec to już. jest tylko 7/10. Za dużo filozofowania, mistycyzmu i innych objawień, bleh. YOU WERE SUPPOSED TO BE THE CHOSEN ONE AND DESTROY DOSTOJEWSKI, NOT JOIN HIM 😦

Dalej: sporo niepotrzebnych fragmentów. “Scena” z polowaniem na pół tomu? A komu to potrzebne? A na co to komu? A epilog też jakiś. dziwny i nie wiadomo po co. A no i sorry nie wierzę, że umieranie po chorobie bierze się z tego, że. gość. stwierdza, że. nie opłaca. się żyć.

Ostatnią rzeczą, która mi się nie podoba jest narracja. Od Napoleona nic nie zależy, ale jest głupi… no nie można mieć ciastko i zjeść ciastko… Podobnie powtarza się on milion razy: nic od nikogo nie zależy, wszystko to wynik zrządzeń boskich i woli rosyjskiego ludu. No sorry ale nie.

Sporo tych negatywów wyszło, ale pamiętajcie że to są 4 tomiszcza. Ogólnie książka jest naprawdę rewelacyjna w swej epickości u rozmachu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s