The Imitation Game

Nie, nie będę hejtować. Skupię się w reakcji na pozytywnych aspektach tego filmu. Podobał mi się “A Curious Incident of the Dog in the Night Time”. Ten film jako jego ekranizacja spisuje się wspaniale.

Nie będę hejtować. Cumberbatch był nominowany za tą rolę do Oscara. W sumie pewnie było mu ciężko mieć dziwną twarz. Ale zachowanie mógł już przećwiczyć na planie Sherlocka przez ostatnie 5 lat (no dobra, nie całe 5 lat, tylko momentami), więc nie widzę tu dla niego żadnego wyzwania.

Nie będę hejtować. Biedny Turing, zrobił tyle dla świata, a potem go wykastrowali przez co popełnił samobójstwo ;(

Nie będę hejtować. No ale, KURWA. Zamiast delikatnego Aspergera (albo nawet nie, dunno, nigdy go nie zdiagnozowali) mamy tutaj full-blown autyzm. Mamy człowieka, którego nikt nie lubi, wszystkich wkurwia. Co trochę mija się z prawdą, bo WSZYSTKIE źródła, które udało mi się znaleźć mówią o tym, że owszem, był trochę dziwny, ale ludzie go jednak lubili. No ale przecież nie możemy tego pokazać w filmie, bo musimy powiedzieć, że ludzie z autyzmem to też ludzie, mimo że oblaliby test Turinga. Haha. Test Turinga, get me? UGH.

Nie będę hejtować. “EEE, yeah, zrobiłem maszynę. Sam jeden. Ulepszyłem miliard razy to, co zrobiła banda głupich polaczków”. Nie, nie wkurwiam się na to, że Polska niedoceniona. Nie hejtuję przecież. Trochę irytuje mnie to, że w filmie to TYLKO TURING zrobił maszynę, a cała reszta stała i patrzyła od czasu do czasu mówiąc mu, że jest chujowy. Jego design był trochę inny, niż bandy polaczków, ale opierał się na podobnym pomyśle.

No i jeszcze ta smutna scena z kastracją chemiczną przez którą nie mógł myśleć, biedaczek, ofiara głupiego prawa kochaniutka ;( NIE ŻEBY W TYM CZASIE ZROBIŁ JAKIEŚ ŁUBUDU W BIOLOGII, NIE WCALE.

I MASZYNA NAZYWAŁA SIĘ VICTORIA, A NIE CHRISTOPHER, BUCE.

Ej, udało mi się dość długo nie hejtować 😀

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s