Interstellar

Zacznijmy może od tego, że nie nastawiałam się na dużo. Bo czy można się spodziewać dużo od kogoś, kto zrobił Incepcję? Obv nope. No i uff, jestem miło zaskoczona. Może ze względu na te właśnie niskie oczekiwania.

Innym wyjaśnieniem jest to, że podczas gdy snem interesuję się od dawna (w tym właśnie świadomym snem, jeżeli akurat nie próbuję znaleźć sposobu na radykalne ograniczenie jego ilości; tak wiem że dużo snu jest potrzebne, pomaga, blablabla), to o podróżach kosmicznych nie wiem praktycznie nic. Dlatego wszystkie nieścisłości być może mi umknęły. Chociaż Arek twierdzi że się na tym zna i żadnych nie było.

Nie do końca pojmuję też jaki jest sens zakładania nowej kolonii. Zostawiamy na Ziemi tych ludzi, których mamy i wysyłamy w kosmos tylko “nowych”. Ale po co? Nie czuję tego – tak naprawdę nie obchodzi mnie to, czy mój gatunek przetrwa czy nie, jeżeli to będą ludzie, których nie znam. Dlatego IMO to bulshit – doktorek po prostu chciał wysłać tam swoją córkę po to, żeby to ją ocalić.

No i jest jeszcze czarna dziura. Ale skoro nie wiemy co się tam naprawdę dzieje, to nie można winić ludzi za próbę pokazania tego czy owego. Pewnie z tej wizji będą się śmiać ludzie za jakiś czas, ale jeszcze nie teraz. Póki co nie możemy wykluczyć opcji przedstawionej w filmie i jak dla mnie – spoko.

No i najważniejsze. Tak naprawdę Interstellar nie jest o podróżach kosmicznych, tylko o ludziach. I nadziei na przeżycie. I o tym, że miłość pokonuje wszystko. Serio. Przesłanie filmu jest takie, że jeżeli kierujesz się sercem, a nie rozumem to wszystko Ci się uda. Łał. Uwielbiam takie przesłania. Mają TAK DUŻO SENSU. Przecież wiadomo, że w nauce uczucia >> wiedza. Oh, wait.

Ale były robociki. I one jakoś niwelowały cały ten uczuciowy bullshit (zaprogramowane przez wojsko poczucie humoru ❤ ).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s